Gazetka Parafialna

Porządek nabożeństw od 13.11.2017r. do 26.11.2017r.

Poniedziałek 13.11.2017r. - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

1700 Za ++ rodziców Katarzynę i Wiktora Czupała, Konrada i Elżbietę Ploch, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 14.11.2017r. - wsp. bł. Marii Luizy Merkert, Dziewicy.

1700 W dniu urodzin + ojca Zenona, za + babcię Stanisławę, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 15.11.2017r.

1700 Do Miłosierdzia Bożego za + kuzyna Alfreda Nowainski, jego + ojca Alfonsa, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 16.11.2017r. - święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu.

1700 Msza św. dla klasy III przygotowującej się do I Komunii.

Za + Huberta Prus, za + matkę i ciotkę, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 17.11.2017r. - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

1700 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej: / koncelebra /

- Za wstaw. św. Elżbiety i bł. Marii Luizy Merkert w intencji naszego Caritasu Parafialnego i darczyńców naszego Caritasu.

- Za + męża Ryszarda, za ++ rodziców Edytę i Bernarda, za ++ teściów Gizelę i Rudolfa, za ++ rodzin Bartodziej, Gryska, Podgórny i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 18.11.2017r. - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

800 Msza św. dla rencistów i emerytów:

/W intencji parafian/

1700 Msza św. niedzielna – wieczorowa: / koncelebra /.

- Za + męża i ojca Jerzego Kronfeld, za ++ rodziców Franciszka i Gertrudę Malik, za ++ siostry i braci, szwagrów, Jadwigę Bok i za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za ++ rodziców Gabrielę i Zygmunta Kaździoł i za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 19.11.2017r. - XXXIII niedziela zwykła.

730 W j. niemiecki:

Do Bożej Opatrzności M.B.N.P. św. Karola Boromeusza św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane łaski z z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie z okazji 80 rocznicy urodzin Adelajdy.

930 Do Bożej Opatrzności za wstaw. M.B. Trzykroć Przedziwnej św. Karola Boromeusza z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Jerzego i Heleny Ziaja, oraz ich córek i rodzin.

1100 koncelebra:

- Za ++ rodziców Annę i Józefa, za + matkę Różę, za ++ z pokrewieństwa Ziaja, Fila, Rajtor, Korzeniec i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za + męża Joachima, za ++ rodziców Józefa i Sabinę, teściów Marię i Antoniego, wujka Adama Ilzę i Józefa, dziadków z obu stron, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Poniedziałek 20.11.2017r. - wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

1700 Za ++ rodziców Huberta i Emilię Laskawiec, teściową Hildegardę, za ++ dziadków i wszystkich zmarłych z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 21.11.2017r. - wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

1700 Msza św. dla II klasy gimnazjum: / Wolna intencja /.

Środa 22.11.2017r. - wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

1700 Msza św. dla VI i VII klasy dziewczyny:

Za + Wiktora Puzik w 30 dniu po śmierci.

Czwartek 23.11.2017r.

1630 Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała za wstaw. św. o. Pio.

1700 Msza św. dla VI i VII klasy chłopcy: / Wolna intencja /

Piątek 24.11.2017r. - wsp. św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i towarzyszy.

1700 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej: / spotkanie III klasa gimnazjum: /

W rocznicę śmierci + męża Piotra, za ++ rodziców Heleny i Józefa, za ++ braci Piotra, Józefa i Johanna ++ teściów, za ++ dziadków, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 25.11.2017r. - wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

800 Msza św. dla rencistów i emerytów:

Za wstaw. św. Katarzyny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszystkich kolejarzy, emerytowanych kolejarzy i ich rodziny.

1700 Msza św. niedzielna – wieczorowa:

- Za + syna Andrzeja, za + matkę Monikę, za zaginionego ojca Antoniego, za ++ teściów, szwagrów, szwagierkę, za ++ Annę i Alojzego Pyrek i dusze w czyśćcu cierpiące.

- W rocznicę śmierci + ojca Franciszka, za + matkę Edeltraud, za ++ dziadków za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 26.11.2017r. - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

730 W j. niemieckim:

Za ++ rodziców Luzie i Johannesa, Gertrudę i Józefa, braci Jerzego i Piotra, za ++ z pokrewieństwa Ziaja, Kolloch, Konietzko, Kaluza i dusze w czyśćcu cierpiące.

930 koncelebra:

- Za ++ rodziców Urszulę i Reinholda Steinert, za ++ z rodzin Steinert, Bronder, Klimas, Grzymek, Smieskol i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za ++ rodziców Elżbietę i Konrada Ploch, Elżbietę i Józefa Malik i o Boże Błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie.

1100 koncelebra:

- Za + matkę Martę Krawczyk w 6 rocznicę śmierci, za jej + męża Jana w 21 rocznicę śmierci, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

- W 27 rocznicę urodzin + Mirosława Hordes i za + Roksanę.

1500 Nabożeństwo do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.