Gazetka Parafialna


Porządek nabożeństw od 04.09.2017r. do 17.09.2017r.

 

Poniedziałek 04.09.2017r.

800 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego:

O Boże Błogosławieństwo i światło Ducha Świętego w nowym roku szkolnym dla wszystkich dzieci szkolnych, przedszkolnych, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w jubileuszowym roku 60 rocznicy powstania szkoły.

1800 koncelebra:

- W rocznicę śmierci + matki Anny, ojca Jana, męża Huberta, siostrę Adelajdę, jej męża ich córkę Gabrielę, brata Gintra, bratową Hildegardę, za ++ teściów, szwagrów, szwagierkę Bronisławę, za + Rudolfa, za ++ z pokrewieństwa Kalka, Eichhorn i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Do M.B.N.P. św. Karola Boromeusza św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie z okazji 10 rocznicy ślubu, oraz o Dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla córek, oraz o Boże Błogosławieństwo i zdrowie dla rodziców.

Wtorek 05.09.2017r. - wsp. św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy.

1800 W rocznicę śmierci + męża Józefa, matkę Marię, 2 braci, teściów, 2 szwagierki, 2 szwagrów, bratową, za ++ z pokrewieństwa Spałek, Pasieka i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 06.09.2017r.

1800 Za + syna Jana Koniecko w rocznicę urodzin, za + męża Gerarda, za ++ rodziców, 2 siostry, teściów, 6 szwagrów, 2 szwagierki, oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa Koniecko, Maniera i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 07.09.2017r.

1800 koncelebra:

- Za + ojca Eryka, teściów Helenę i Emila, szwagra Romana, kuzyna Ewalda, dziadków, wujków, ciotkę, za ++ z pokrewieństwa Dąbrowa, Hyla, Golec, Wilde i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za + męża i ojca Marka Szylderowicz w 30 dniu po śmierci.

Piątek 08.09.2017r. - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

1800 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej:

Za wstaw. M.B. Róży Duchowej, św. Judy Tadeusza, św. Karola Boromeusza z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Adamiec, oraz o Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinach synów.

/ poświęcenie przyborów szkolnych, książek, zeszytów i plecaków /. 

Sobota 09.09.2017r.

800 Msza św. dla rencistów i emerytów:

Do Miłosierdzia Bożego o szczęście wiekuiste dla zmarłych rodziców Rudolfa Wieczorek, Jana i Marię Firlej, oraz za ++ z rodzin Wieczorek, Firlej, Warzecha, Tokarz i dusze w czyśćcu cierpiące.

1600 Msza św. chrzcielna:

Do Bożej Opatrzności przez Niepokalane Serce Maryi za wstaw. św. Karola Boromeusza, św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 8 rocznicy ślubu z prośbą o zdrowie i Błogosławieństwo Boże w rodzinie, oraz o opiekę Aniołów Stróżów dla dzieci.

1700 koncelebra:

- Za + męża Pawła Bonk, za ++ rodziców Wiktorię, Augusta i Józefa, za + teściów, za ++ dziadków z obu stron, za + koleżankę Annę, oraz za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za ++ rodziców Ryszarda i Marię Leistner, Konrada i Elżbietę Hudzik, za ++ bratową Różę, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 10.09.2017r. - XXIII niedziela zwykła.

730 W j. niemieckim: / koncelebra /

- Za + męża i ojca Bernarda Ceglarek, jego rodziców, teściów, 4 braci, 6 szwagrów, szwagierki, za ++ z rodzin Foitzik, Pytel i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za + męża Gerarda Krupa, za + syna Waldemara, za ++ rodziców z obu stron, brata Jana, 2 siostry Marię i Elżbietę, 6 szwagrów, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

930 koncelebra:

- Za ++ rodziców Annę i Pawła Wacławczyk, za + córkę Marię Smieskol, za + męża Wilhelma Klimas, teściów Małgorzatę i Ignacego Klimas, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Do Miłosierdzia Bożego za wstaw. M.B.N.P. św. Judy Tadeusza św. Karola Boromeusza św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie z okazji 85 rocznicy urodzin matki, babci i prababci Jadwigi.

1100 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za zebrane tegoroczne plony i o Boże Błogosławieństwo i zdrowie dla rolników naszej parafii i ich rodzin. 

Poniedziałek 11.09.2017r.

1800 Za + Jana Mol w I rocznicę śmierci.

1830 W rocznicę śmierci + męża Krzysztofa, syna Mateusza, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 12.09.2017r.

1700 Za ++ rodziców, teściów, 2 siostry, 2 szwagrów, 2 braci i dusze w czyśćcu cierpiące.

1800 Za wstaw. M.B. Róży Duchowej św. Karola Boromeusza św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo w 10 rocznicę ślubu Grażyny i Grzegorza, oraz o opiekę Aniołów Stróżów dla synów Dawida i Mateusza.

Środa 13.09.2017r. - wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

1800 Za + ojca Eryka Zając z okazji urodzin, teścia Józefa Bednorz, za + kuzynkę Beatę Waloszczyk, za ++ dziadków, za ++ wujków Joachima Woźnica, Józefa Czech i za ++ z rodzin Zając, Nowak, Bednorz i dusze w czyśćcu cierpiące.

1830 Nabożeństwo Fatimskie.

Czwartek 14.09.2017r. - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1800 Za + ojca Ernesta Hendel, teściów Gizelę i Rudolfa Bartodziej, szwagra Ryszarda, za ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 15.09.2017r. - wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

1700 Do Bożej Opatrzności M.B.N.P. św. Judy Tadeusza św. Karola Boromeusza z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie z okazji 90 rocznicy urodzin matki i babci Marty Maniera i o Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinach dzieci.

1800 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej:

Za ++ rodziców Albinę i Joachima Janowski, za ++ dziadków, za + Różę, oraz za ++ z pokrewieństwa Janowski, Kowalski, Bronder, Dziuba, Gomoluch, Reichel, Palek i dusze w czyśćcu cierpiące. 

Poniedziałek 28.08.2017r. - wsp. św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.

1800 Msza św. Zyzik

Wtorek 29.08.2017r. - wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1800 Za + Jadwigę Wyleżoł w I rocznicę śmierci.

Środa 30.08.2017r.

1800 Do Miłosierdzia Bożego za + mamę i babcię Annę Spałek w 6 rocznicę śmierci, za wszystkich ++ i poległych z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 31.08.2017r.

1800 Msza św. za parafian.

Piątek 01.09.2017r. - I piątek miesiąca.

700 Do Serca Pana Jezusa za żyjących i zmarłych czcicieli Serca Jezusowego.

/ Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa /.

1800 Msza św. wakacyjna dla dzieci i młodzieży:

Msza św. za parafian.

Sobota 16.09.2017r. - wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża, Cypriana, biskupa.

800 Msza św. dla rencistów i emerytów:

Za + męża, ojca i dziadka Helmuta w rocznicę urodzin, za + ciotkę Gertrudę w rocznice śmierci, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

1100 Msza św. w 60 rocznicę powstania szkoły podstawowej w Fosowskiem w intencji wszystkich nauczycieli, uczniów, katechetów, rodziców, byłych nauczycieli, katechetów i uczniów, pracowników szkoły i za ++ księży katechetów, nauczycieli i uczniów.

1700 Msza św. niedzielna – wieczorowa: / koncelebra /.

- Do Boskiej Opatrzności za wstaw. M.B. Róży Duchowej św. Judy Tadeusza św. Karola Boromeusza z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie, oraz w rodzinach dzieci.

- Za + matkę, siostrę i babcię Urszulę w rocznicę śmierci, za ++ rodziców i za wszystkich ++ z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 17.09.2017r. - XXIV niedziela zwykła.

730 W j. niemieckim: / koncelebra /.

- Za + rodziców Gertrudę i Józefa Prukop, Agnieszkę i Piotra Wacławczyk, 2 braci, bratową, 2 szwagrów Alfreda Neumann, Ernesta Golec, ciotkę Jadwigę, za ++ dziadków, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Za wstaw. M.B. Róży Duchowej św. Judy Tadeusza św. Karola Boromeusza z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie z okazji 40 rocznicy ślubu i o Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie córki.

930 koncelebra:

- Za + żonę, matkę i babcię Marię Smieskol w 3 rocznicę śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.

- W 28 rocznicę śmierci + męża, ojca, dziadka i pradziadka Huberta, za + matkę Julię, teściową Marię, zięcia Herberta, za ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

1100 koncelebra:

- Za ++ rodziców Pawła i Annę Wonsik, Janinę i Pawła Konieczko, za + siostrę, 2 braci, 6 szwagrów, 3 szwagierki, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

- Do Boże Opatrzności M.B. Róży Duchowej św. Karola Boromeusza św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo i zdrowie z okazji I rocznicy ślubu Mateusza i Justyny i o Boże Błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie.

1500 Nieszpory niedzielne.