Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII niedzieli zwykłej 2017r.

Dzisiaj XXXIII niedziela zwykła przedostatnia w roku kościelnych. Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwa popołudniowego nie będzie. Dzisiaj natomiast na godzinę godz. 15:00 zapraszam dzieci które przygotowują do I Komunii św. i rodziców na film pt. Największy z cudów. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek wsp. Ofiarowania N.M.P., w środę św. Cecylii dziewicy i męczennicy, w piątek wsp. św. męczenników Andrzeja Dung- Lac i towarzyszy, w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy patronki kolejarzy. Porządek nabożeństw jest podany w gazetce parafialnej, wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m. in.: dołączony jest bezpłatnie kalendarz ścienny na rok 2018 ze św. Józefem; i przeczytamy Aż trudno uwierzyć, że w 2016r. 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca jest skazany na wieczne potępienie, co o samobójstwie mówi Kościół?; nie zapomniany papież to o Janie Pawle I, morderca na beatyfikacji; najważniejsza jest wierność; kryminalna historia Opola; aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucyjnym prawem do życia i wiele innych artykułów. We wtorek o 17:00 spotkanie II klasy gimnazjum; w środę VI i VII klasa dziewczyny i w czwartek VI i VII chłopcy. W piątek o godz. 17:00 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej. Raz jeszcze serdecznie zapraszam chłopców i dziewczęta od I klasy, mamy już pierwszego kandydata z I klasy bardzo się cieszymy, a także starszych i gimnazjalistów i gimnazjalistki którzy chcieli by być lektorami proszę o zgłoszenie do piątku na Mszy św. szkolnej. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. za wstaw. św. Katarzyny w intencji kolejarzy, emerytowanych kolejarzy i ich rodzin. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę uroczystość w kościele seminaryjnym w Opolu o godz. 11:00 dzień skupienia dla pomocników Komunii św. W przyszłą niedzielę o 7:30 Msza św. w j. niemieckim, a o godz. 15:00 nabożeństwo do Chrystusa Króla Wszechświata ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia Jezusowi Chrystusowi Królowi i zastaną przyjęci nowi kandydaci. Przygotowujemy się już do obchodów ku czci św. Mikołaja rodzice wyrazili chęć zorganizowania spotkania ze św. Mikołajem dla najmłodszych w kościele. Proszę zgłosić się do pani Gabrieli Firlej lub do pani Renaty Ziaja, paczki były by po 25 zł. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont sufitu naszego kościoła, bieżące potrzeby i zakup opału do kościoła.
22 listopada tj. w środę na godz. 17:30 do świetlicy wiejskiej proszone są Panie z Caritasu Parafialnego, aby omówić przygotowania do wieczerzy Wigilijnej dla samotnych, która planowana jest na 19 grudnia.