Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 2018r.

Dziś I niedziela wielkiego postu. Wielki Post jest czasem, który daje nam liczne możliwości dla wyrażenia i umocnienia swojej wiary. Dzisiaj o godz. 15:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Kościół nawołuje, prosi zachęca w tym czasie do dobrych postanowień. Mogą nimi być udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także nasze osobiste postanowienia i wyrzeczenia. Porządek nabożeństw podany jest w gazetce parafialnej, wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Zachęcam do przeczytania w gazetce parafialnej.... W Gościu Niedzielnym dzisiaj o poście o chlebie i wodzie w walce duchowej; trędowaci nazywali go ojcem, a hinduistyczni kapłani – białym braminem. Ubodzy którym w Indiach z oddaniem służył ponad 50 lat, byli przekonani o jego świętości, właśnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny o. Mariana Żelazka; papież soboru Paweł VI już wkrótce zostanie ogłoszonym świętym; a w cyklu wielkopostnym rekolekcje z o. Pio mistykiem z Pietrelciny; do Gościa dołączony jest list do ludzi dobrej woli polskiej fundacji dla Afryki, a w małym Gościu Niedzielnym znajdziemy obrazek ze św. o. Pio, oraz jego radami jak dobrze się spowiadać i wiele innych artykułów wartych przeczytania. We wtorek, środę o 17:00 i w sobotę o 8:00 Msze św. są jeszcze wolne intencje. W środę od 16:30 do 17:00 Adoracja. W czwartek o godz. 17:00 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. spotkanie z rodzicami. W piątek od 16:30 do 17:00 Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała za wstaw. św. o. Pio. Można składać zalecki za bliskich zmarłych na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątek o godz. 17:00 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej i po Mszy św. Droga Krzyżowa i spotkanie z III kl. gimnazjum. Można składać zalecki za bliskich zmarłych na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W przyszłą niedzielę o godz.7:30 Msza św. w j. niemieckim, a o godz. 15:00 Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym. Za pobożne odprawienie drogi krzyżowej można zyskać codziennie odpust zupełny serdecznie zapraszam zwłaszcza tych którzy w tygodniu przyjść nie mogą. Już od 15 lat w II niedzielę W. Postu Kościół w Polsce wspiera poprzez modlitwę i ofiary materialne polskich misjonarzy. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przed kościołem we wszystkich parafiach w Polsce trafią do polskich misjonarzy i misjonarek pomagając w realizacji wielu dzieł miłosierdzia. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na na remont sufitu naszego kościoła i bieżące potrzeb, za wszystkie składane ofiary serdeczne Wam Bóg zapłać. Informacje o naukach przedślubnych są w gablocie i na stronie internetowej.

Caritas Diecezji Opolskiej po raz kolejny rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej i usiłuje włączyć w nurt cierpliwej pracy wychowawczej Kościoła młodego pokolenia, która budzi odpowiedzialność za osoby najsłabsze w społeczeństwie. Skarbonki są adresowane do dzieci, ale i dorośli i młodzież mogą się włączyć w to szlachetne dzieło wrzucając swoją ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła z napisem Caritas.

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, pragniemy włączyć się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie poprzez podjęcie indywidualnej modlitwy i postu w tej intencji i w czasie nabożeństw drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.