Ogłoszenia Duszpasterskie XXV niedzieli zwykłej 2018r.

Dziś XXV niedziela zwykła nabożeństwa popołudniowego dzisiaj nie będzie. Dziś na Górze św. Anny odbywają się Dożynki Diecezjalne. Dziś uroczystość odpustowa w Żędowicach suma odpustowa o godz. 11:00. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej, w gablotach i na stronie internetowej. Zachęcam do przeczytania w Gościu niedzielnym m. in.: o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów, oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży; ponadto o peregrynacji relikwii Św. Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce; nieprawdziwa historia Kościoła w serialach; przeszedł przez piekło to o Bp. Czesławie Kaczmarku – to pierwszy kapłan na celowniku komunistycznych władz ;w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?; a w Małym Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę; plakat ze słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać i wiele innych artykułów wartych przeczytania. W tym tygodniu w poniedziałek o 18:00 jest jeszcze wolna intencja. W środę o 17:30, Adoracja a o 18:00 w środę Msza św. W rocznicę urodzin + ojca i dziadka Józefa Smykała, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące. W czwartek przypada wsp. św. Wincentego a Paulo o godz. 13:00 w czwartek ślub rzymski Thomas Pyttel i Monika Gajda; w piątek przypada wsp. św. Wacława o godz. 18:00 Msza św. szkolna dla gimnazjum i młodzieży starszej; w sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. w j. niemieckim. Dzisiaj kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Bóg zapłać serdeczne za ostatnią kolektę specjalną na remont sufitu kościoła, zakup pieca do kościoła i bierzące potrzeby ofiarowano 4.514 zł. 85 gr. 9 Euro 50 cent. Serdeczne Bóg zapłać parafianom i sponsorom za każdą złożoną ofiarę. Na stoliku pod chórem są wyłożone diecezjalne kalendarze w cenie 6 zł jest to ofiara na remont katedry opolskiej. W dzisiejszą niedzielę przypada 100 lecie otrzymania stygmatów św. o. Pio i 50 lecie odejścia do domu Ojca w Niebie duchowi bracia św. o. Pio ojcowie kapucyni zachęcają by w dzisiejszą niedzielę za wstaw. M.B. Miłosiernej i św. o. Pio po Mszach św. odmówić dziesiątkę różańca za dusze naszych bliskich zmarłych zwłaszcza cierpiących w czyśćcu.