Ogłoszenia Duszpasterskie XVI niedzieli zwykłej 2019r.

Dzisiaj XVI niedziela w ciągu roku, nabożeństwa popołudniowego dzisiaj nie będzie. Obecny tydzień obfituje we wspomnienia i święta. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy zakonnicy patronki Europy o 17:30 modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała za wstaw. św. o. Pio.; w środę św. Kingi dziewicy, w czwartek przypada święto św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. w intencji kierowców naszej parafii i poświęcenie pojazdów. Oddając się mu w opiekę podczas kierowania pojazdami, pamiętajmy o rozwadze i ostrożności. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Pamiętajmy że większość tragedii na drogach dało by się uniknąć przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. Zapraszam więc wszystkich kierowców w przyszłą niedzielę z pojazdami. W czwartek o 17:30 Adoracja. W piątek przypada uroczystość św. Anny Matki N.M.P. patronki naszej diecezji Msze św. w tym dniu o 7:30 i 18:00 Msza św. wakacyjna dla dzieci i młodzieży. W sobotę przypada wsp. św. Joachima ojca N.M.P. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej, wywieszony jest w gablotach i stronie internetowej. W Gościu Niedzielnym dzisiaj przeczytamy jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy?; dlaczego w Polsce brakuje leków?; o traktacie o Maryi ks. Dolindo; nie ma śniadania bez czytania najpierw słowo Boże a potem jedzonko; księża z eksportu w 2017r. Afryki wyjechało 5762 kapłanów. Większość z nich pracuje w Europie, w dodatku dla kobiet sukienka na każdą okazję a w wakacyjnym cyklu o najważniejszym sanktuarium w Lewoczy na Słowacji i wiele innych artykułów wartych przeczytania. W przyszłą niedzielę o 7:30 Msza św. w j. niemieckim. W sobotę i w niedzielę 27 i 28 lipca na Górze św. Anny odpust ku czci św. Anny, głównej patronki naszej diecezji opolskiej. Dzisiaj kolekta specjalna na remont sufitu naszego kościoła, instalację ogrzewania do kościoła i bieżące potrzeby. Serdeczne Wam Bóg zapłać za każda złożoną ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie prace przy kościele i plebanii.

Jest organizowany wyjazd do Muzeum Sztuki Sakralnej i Muzeum lotnictwa w Ligocie Dolnej. Wyjazd 4 sierpnia tj. niedziela o godz. 14:00 z przystanku i o 14:10 z Fosowskiego k. szkoły. Zapisy u p. Doroty Kampa lub u p. Franciszka Klimas.

Grupa odnowa Wsi Staniszcze Wielkie organizuje wyjazd na Górę św. Anny w dniu 28 lipca tj. niedziela na obchody odpustowe. Wyjazd o 7:10 ze Staniszcz Wielkich. Koszt 20 zł.

Zapisy u p. Joanny Smykała.