Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedzieli Wielkanocnej 2018r.

Dziś III Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna 10 tydzień biblijny zainicjowany przez Papieża Benedykta XVI.W tym roku przeżywany ten 10 tydzień biblijny pod hasłem „ Uweźmijcie Ducha Świętego”. Tydzień ten zachęca nas byśmy częściej sięgali po Pismo św.; uważnej słuchali Słowa Bożego na Mszach św. i tym Słowem żyli na co dzień. Dzisiaj nabożeństwa popołudniowego nie będzie. Nadal wypełnia nas radość płynąca z doświadczeń mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najpierw realizuje się poprzez pełny nasz udział w Eucharystii. Porządek nabożeństw podany jest w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m. in.: Czy Francja zmartwychwstanie? O wiarę nad Sekwaną upominał się św. Jan Paweł II dziś upomina się o nią krew współczesnych męczenników; w Polsce wciąż nie rozliczono zboru prywatnej własności dokonanego przez komunistów po II wojnie światowej jak naprawić krzywdy?; jesteśmy po to aby wrócili do życia o pomoc ofiarom handlu ludźmi; odkryto nowy organ w ciele człowieka; o nowej Adhortacji pap. Franciszka „Gaudete et exultate” cieszcie się i radujcie; o narodowym czytaniu pisma św. /cytaty/ i wiele innych artykułów wartych przeczytania. W tym tygodniu zapraszam młodzież Gimnazjum na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. kl. II Gimnazjum w poniedziałek o 18:00. VI i VII kl. dziewczęta w wtorek o godz. 18:00, i kl. VI i VII chłopcy w czwartek o godz. 18:00.; W piątek o godz. 18:00 Msza św. szkolna dla pozostałych dzieci i młodzieży bardzo proszę rodziców dopilnujcie aby wasze dzieci i młodzież uczestniczyła regularnie na tej Mszy św. W tym tygodniu rozpoczynamy próby przed I Komunią św. I próba we wtorek o godz. 16:00. W przyszłą niedzielę o 7:30 Msza św. w j. niemieckim. W przyszłą IV Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona kwartalne dni o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli, w swoich modlitwach chcemy pamiętać szczególnie o moderatorach i klerykach naszego Seminarium Duchownego i księży pochodzących z naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne, a w przyszłą niedzielę jest kolekta specjalna przeznaczona na remont sufitu naszego kościoła i na nowe ogrzewanie do kościoła i bieżące potrzeby. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na Caritas naszej diecezji ofiarowano 1020 zł. Serdeczne wam Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

W sobotę 28 kwietnia dzień otwartych drzwi w WMSD w Opolu początek godz. 9:00.

Wielkanocne czuwanie młodzieży Diecezji Opolskiej u św. Józefa w Jemielnicy będzie w poniedziałek 30 kwietnia, a Diecezjalne święto Rodziny we wtorek 1 maja.