Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI niedzieli zwykłej 2021r.

Dziś XXVI niedziela w ciągu roku nabożeństwa popołudniowego nie będzie, ale o godz. 16:00 różaniec za + Jana Pisula. Od piątku rozpoczyna się październik miesiąc w którym kościół wkłada nam do ręki różaniec. Potęga tej modlitwy sprawdzała się niejednokrotnie w ciągu dziejów. Sięgnijmy więc po różaniec, aby przekonać się o sile i mocy tej modlitwy. Szczególnie serdecznie zapraszam na modlitwę różańcową nasze dzieci i młodzież, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dzieci będą otrzymywały obrazki na poszczególne dni różańcowe, a rodziców proszę nie tylko o dopilnowania tego, ale o wspólne uczestnictwo. Miesiąc październik jest dobrą okazją, aby podjąć modlitwę za nasze dzieci i młodzież, bez modlitwy coraz trudniej będzie nam wychowywać nasze dzieci. Powstała róża różańcowa modląca się za swoje dzieci zachęcam kolejnych rodziców do zapisów siebie i swojego dziecka za które chcę się modlić do jednej róży potrzebne jest 20 osób. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:15 w soboty o 8:30 i w niedzielę o godz. 15:00. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy odmawiają różaniec, w kościele, kaplicy czy w rodzinie. Podczas pierwszego nabożeństwa zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii i będzie też można poświęcić nowe różańce. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. Jest Gość Niedzielny dla dorosłych i mały Gość dla dzieci zachęcam do czytania prasy katolickiej. Raz na 2 miesiące będzie też czasopismo Misyjne drogi w cenie 5 zł. Jeżeli ktoś chce regularnie wspierać misje może uczynić to raz na 2 miesiące ofiarując 5 zł za czasopismo misyjne drogi, w których jest też dodatek dla najmłodszych. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca z nabożeństwami odwiedziny chorych w piątek od godz. 9:00 chorych proszę zgłosić w zakrystii. W poniedziałek wsp. św. Wincentego a Paulo prezbitera w poniedziałek pogrzeb + Jana Pisula o 10:30 różaniec i o 11:00 Msza św. pogrzebowa. We wtorek wsp. św. Wacława męczennika i pogrzeb + Hildegardy Ceglarek o 10:30 różaniec i o 11:00 Msza św. pogrzebowa. W środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wsp. św. Hieronima prezbitera, Msze św o godz. 15:00 i 17:00 Msza św. o 16:30 Adoracja. W piątek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to I Piątek miesiąca o 1715 nabożeństwo różańcowe i o 18:00 w piątek Msza św. szkolna i młodzieży. W sobotę przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów jest to I sobota miesiąca serdecznie zapraszam o godz. 8:00 na Mszę św. do Niepokalanego Serca N.M.P. i nabożeństwo różańcowe i do Niepokalanego Serca N.M.P. ( zapraszam marianki). Proszę rodziców dopilnujcie aby wasze dzieci i młodzież uczestniczyły w Mszach św. w niedzielę i szkolnych i na nabożeństwach różańcowych. W przyszłą niedzielę Msza św. o 7:30 w j. polskim a o 15:00 nabożeństwo różańcowe, Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać serdeczne za wszystkie prace przy kościele, obejściu i przy plebanii.

Serdeczne Bóg zapłać za ostatnią kolektę specjalną przeznaczoną na remont sufitu naszego kościoła i bieżące potrzeby naszej parafii ofiarowano 4.768, 63 zł 7 Euro 30 cent, 5000 zł to ofiara na kościół od sponsora i 2100 zł to ofiara, od sponsora z Niemiec przekazana na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać parafianom sponsorom za każdą złożoną ofiarę i wszelkie prace przy kościele i plebanii.

Na stoliku pod chórem są wyłożone diecezjalne kalendarze w cenie 6 zł jest to ofiara na remont katedry opolskiej i kalendarze Misyjne w cenie 6 zł i jest to ofiara na Misje.

Spotkanie młodzieży na Górze św. Anny Ławka Go!W dniach 1-3 października (piątek-niedziela) w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny odbędzie się spotkanie młodzieży Ławka Go! Tegoroczny temat spotkania brzmi: «Opowiedz mi o marzeniach». Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół średnich i studentów.

Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej.W pierwszą sobotę października, tj. 2 października 2021 r. odbędzie się 28. Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Tradycyjnie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10.30 w bazylice, której przewodniczyć będzie biskup Paweł Stobrawa.

Sołtys wsi Staniszcze Wielkie informuje, że w dniu 27 września (poniedziałek) o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej (przy przedszkolu) odbędzie się zebranie w sprawie uchwalenia wniosku o przyznanie środków z funduszu Sołeckiego na rok 2022. Prosi się mieszkańców o niezawodne przybycie.