Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu 2020r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ostatni etap wielkopostnego czasu pokuty i nawrócenia. Liturgia najbliższych dni pozwala nam jeszcze głębiej przeżywać Mękę Naszego Zbawiciela, którą podjął dla naszego zbawienia. Zachęcam do korzystania z nabożeństw transmitowanych przez radio i telewizję. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali zostają odwołane. Dzisiaj o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17:00. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi, ale pamiętajmy że w kościele może przebywać tylko 5 osób. Ze względu na ograniczone możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty zachęcam za sugestią ks. Biskupa aby podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem w tym czasie był akt żalu doskonałego, poprzedzonego gruntownym rachunkiem sumienia, który wraz z intencją spowiedzi w najbliższym możliwym czasie, usposobi nas do trwania w stanie łaski. Taki wzór żalu doskonałego mamy na naszej stronie internetowej. Wiernym którym bardzo zależy na spowiedzi będą mogli skorzystać jedynie w czasie adoracji, pamiętając że w kościele jednocześnie może przebywać tylko 5 osób. Posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. zostaje zawieszona. Posługę tą pełnią jedynie księża udający się do chorych jedynie w sytuacji zagrożenia ich życia. Zawieszone są odwiedziny chorych w I piątki i w Wielki Piątek. Bierzmowanie i I Komunie św. przeniesione zostają na dalszy termin nie wcześniej niż po 31 sierpnia. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali już Święta Wielkanocne niestety na każdej Mszy św. może być tylko 5 osób pierwszeństwo mają te osoby, które mają zamówioną intencję Mszalną. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku codziennie o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 18:00 zachęcam do indywidualnej modlitwy pamiętając że w kościele jednocześnie może być tylko 5 osób. W czwartek przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W piątek jest to I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7:00 z nabożeństwem i o 18:00 nabożeństwa - Drogi Krzyżowe i Gorzkie żale zostały odwołane. Przyszła niedziela jest niedzielą palmową Msza św. o godz. 7:30 w j. polskim i Msze św. o 9:30 i 11:00 we Mszach św. może uczestniczyć 5 osób nie będzie poświęcenia palm i procesji z palmami. Wszystkie poza parafialne uroczystości zostały odwołane. Uroczystość I komunii św. i bierzmowania zostały przeniesione na wrzesień. Z rodzicami dzieci I Komunijnych wstępnie ustaliliśmy że I Komunia św. była by w niedzielę 20 września, ale termin ten nie jest jeszcze pewny.

Ofiara

Jeżeli ktoś z parafian chciałby złożyć ofiarę może to uczynić poprzez przelew bankowy numer konta parafialnego który znajdziemy w zakładce kontakt.