Ogłoszenia Duszpasterskie XIII niedzieli zwykłej 2020r.

Dzisiejsza niedziela jest 13 w ciągu roku. Biskup Opolski ponawia serdeczne zaproszenie na jutrzejszą Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców na Górę św. Anny. Pragnie ją uczynić męskim wołaniem o potrzebne łaski dla naszych rodzin oraz powierzać Bogu szczególną intencję modlitewną o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza w naszej diecezji, oraz o wytrwałość i świętość dla kapłanów. Uroczysta Suma pielgrzymkowa z udziałem księży biskupów oraz księży neoprezbiterów będzie celebrowana w Grocie Lurdzkiej o godz. 10.00. Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Odnowa naszych sił niech będzie również czasem naszej wdzięczności Bogu za taką możliwość. Dziś o 15:00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa serdecznie wszystkich zaprasza. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wakacyjny cykl pod nazwą „Nie ma jak u Mamy” reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600 letnia figura Matki Boskiej; ponadto o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony, że pandemia umocniła ich wiarę; świadectwo z krwawym paskiem – męczennicy dali swoje świadectwo wiary; pandemia zamyka szkoły katolickie we Włoszech; naukowcy o parzeniu i piciu kawy; w dodatku dla pań przepis na herbatniki lawendowe i wiele innych artykułów wartych przeczytania. W poniedziałek przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, Msze św. w tym dniu o 7:30, 9:30 i 18:00. W czwartek jest to I czwartek miesiąca o 18:00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek przypada święto św. Tomasza Apostoła jest to zarazem I piątek miesiąca o 7:00 Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, a o 18:00 Msza św. wakacyjna do dzieci i młodzieży. W sobotę jest to pierwsza sobota miesiąca na godz. 8:00 zapraszam marianki i wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca N.M.P. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca z nabożeństwami a odwiedziny chorych będą w piątek od godz. 9:00 chorych proszę zgłosić w zakrystii. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. w j. polskim. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchowne, kolekta z uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła została przeniesiona na 4 października. Kolekta specjalna na remont sufitu naszego kościoła i bieżące potrzeby ofiarowano 3.922,30 zł; 800 zł od sponsorów; 350 zł to ofiara z budowy II ołtarza na Boże Ciało i 465 zł ofiara z budowy I ołtarza z ulicy Sienkiewicza od p. Bosek do byłego Caritasu część ofiary została przeznaczona na nowy krzyż. Serdeczne wam Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.