Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII niedzieli zwykłej 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę można jeszcze zyskać odpust zupełny zwany (Porcjunkulą) warunki zyskania odpustu za siebie, lub za kogoś zmarłego z rodziny to stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św. i modlitwy Wierzę w Boga ojca, Ojcze Nasz; i dowolna modlitwa w intencjach ojca św. W tym tygodniu we wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego, które przypomina nam że nie ziemia, ale niebo jest naszym przeznaczeniem. W czwartek wsp. św. Dominika. W czwartek o 17:30 Adoracja, przez pomyłkę podano w Gazetce też Modlitwy o uzdrowienie duszy ciała za wstaw. św. o. Pio., które są zawsze 23 dnia każdego miesiąca. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. Zachęcam do przeczytania w Gazetce parafialnej o uroczystości Wniebowzięcia N.M.P. podany jest też program uroczystości 25 lecia poświęcenia Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śl. W Gościu Niedzielnym dzisiaj m. in.: o „ekonomi nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych, ponadto o ekumenicznej wspólnocie Taize, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań; dlaczego wielu ludzi wierzy w bzdury wbrew dowodom naukowym?; o małżeństwie szczęśliwym; a w dodatku opolskim o obchodach odpustowych i ukoronowaniu w Olesnie figury św. Anny Samotrzeciej i wiele innych ciekawych artykułów które warto przeczytać. W piątek o godz. 18:00 Msza św. wakacyjna dla dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. w j. niemieckim. Nabożeństwo Fatimskie zgodnie z objawieniem w sierpniu będzie w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 18:30, o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej proszę naszą radę parafialną. W sobotę i w niedzielę 10 i 11 sierpnia w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim uroczystość odpustowa ku czci św. Jacka. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Kurii i Seminarium Duchowne. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie prace przy kościele i plebanii w tym tygodniu.

43 piesza pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola 12 sierpnia zakończenie w sobotę 17 sierpnia na Jasnej Górze. Łącząc się duchowo z pielgrzymami w czasie trwania pielgrzymki po Mszach św. wieczornych będziemy odmawiali koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Coraz częściej rodzice narzekają że coraz trudniej wychowywać; dziś dzieci, młodzież. A czy modlimy się za nasze dzieci? W naszej parafii powstała róża różańcowa rodziców modląca się za swoje dzieci. W takiej róży jest 20 rodziców, każdy z rodziców odmawia jedną dziesiątkę różańca za swoje dzieci, w ten sposób codziennie razem odmówiony jest cały różaniec z wszystkimi tajemnicami. Na stoliku przy wyjściu od dłuższego czasu wyłożona jest lista dla następnych rodziców, którzy chcą modlić się za swoje dzieci, ale ciągle jest niepełna czyżbyśmy nie wierzyli w moc modlitwy?

/ Serdeczne Bóg zapłać panu Marcinowi Ziaja za bezpłatne użyczenie kajaków dla młodzieży, którą gościliśmy z parafii ks. Marka z Niemiec i naszej młodzieży./

Życzę radosnego przeżywania dzisiejszej niedzieli w gronie swojej rodziny i bliskich.