Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy 2021r.

Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga za to, że nie tylko objawia nam swoje życie wewnętrzne, które jest miłością, ale także nam go udzielił podczas chrztu świętego i wzywa nas, abyśmy żyli nim na co dzień. Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, czy spełniłem ten święty obowiązek. Dziś o godz. 15:00 nabożeństwo, majowe na które serdecznie zapraszam. W poniedziałek ostanie nabożeństwo majowe. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o 17:30 w sobotę o 8:30 i w niedzielę o 15:00. Porządek nabożeństw podany jest w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Gościu niedzielnym dzisiaj dodatek Broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i przeczytamy o historii tej litanii i nabożeństwach czerwcowych i o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najśw. Serca; o wskazówkach prymasa Wyszyńskiego które są aktualne dziś bardziej niż przed 40 laty; jak uwierzyć że jeden Bóg to Ojciec, Syn i Duch Święty; a w dodatku dla pań o naturalnej pielęgnacji z różnych stron świata i przepis szparagi z grilla i wiele innych ciekawych artykułów wartych przeczytania. W poniedziałek święto Nawiedzenia N.M.P. we wtorek wsp. św. Justyna i zarazem dzień dziecka. W środę o 16:00 spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a o 17:15 w środę próba sypania kwiatów na Boże Ciało dla dziewczynek proszę aby przyniosły koszyczki z kwiatami na Boże Ciało. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 9:30 w Boże Ciało Msza św. za parafian i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na placu targowym. Na Mszy św. i procesji nie obowiązuje limit osób, ani zachowanie odległości jedynie zasłonięcie ust i nosa tak nam Mszy św. jak i na procesji. Dziękując Bogu za bezcenny dar Eucharystii, upraszać będziemy potrzebne łaski dla całego Kościoła, naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. Chrystus pragnie bowiem być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz na co dzień. Bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej, okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. Pozostałe Msze św. w tym dniu o 7:30; i o godz. 16:00 jest jeszcze /wolna intencja / i o 15:00 Chrzest św. Jak co roku proszę naszych strażaków o niesienie baldachimu na procesji i w oktawie Bożego Ciała. W związku z tym zarząd OSP w Staniszczach Wielkich prosi wszystkich swoich członków o przybycie w dzisiejszą niedzielę na godz. 14:00 do remizy w celu ustalenia porządku obchodów Bożego Ciała i oktawy. Proszę także o przystrojenie domów i okien wzdłuż trasy procesji. Po brzózki do dekoracji można się zgłaszać do pana leśniczego od poniedziałku. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów na procesję i w oktawie Bożego Ciała. W piątek jest to I piątek miesiąca o godz. 7:00 Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i od 9:00 odwiedziny chorych /chorych proszę zgłosić w zakrystii a o godz. 18:00 w piątek Msza św. i procesja w oktawie Bożego Ciała. W piątek w oktawie Bożego Ciała ks. Biskup udziela dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie naszej diecezji. W sobotę jest to I sobota miesiąca o godz. 8:00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi za wszystkich żyjących i zmarłych czcicieli po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i procesja w oktawie Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii św. o 7:30 Msza św. w j. polskim, o 9:30 zbiórka dzieci przystępujących do I Komunii św. przed Grotą Matki Bożej i o 10:00 Msza św. w intencji dzieci przystępujących do I komunii św. ich rodziców i chrzestnych, trzecia Msza św. będzie o godz. 12:00 i dodatkowo Msza św. o godz. 16:00. a o godz. 15:00 nabożeństwo z udziałem dzieci I Komunijnych. Raz jeszcze bardzo proszę, aby we Mszy św. komunijnej o godz. 10:00 w pierwszej kolejności uczestniczyły dzieci Komunijne ich rodzice, chrzestni i goście, a parafian proszę aby w miarę możliwości wybrać Mszę św. o 7:30, o 12:00 lub o 16:00. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z udziałem dzieci I Komunijnych i procesja w oktawie Bożego Ciała.
W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w parafii N.S.P.J. w Zawadzkim suma odpustowa o godz. 11:00