Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2021r.

ks. Biskup Andrzej Czaja postanowił zgodnie z wytycznymi rządowymi że w trosce o zdrowie i życie w czasie Wielkanocnym we Mszach św. będzie mogło uczestniczyć zgodnie z powierzchnią w naszym kościele 25 wiernych. Ta liczba jest uzależniona od dalszych zarządzeń rzędowych i sanitarnych. ( Maski )

Wczorajsza Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego zakończyła okres Wielkiego Postu. W tych dniach z głęboką wiarą powtarzamy Chrystus Zmartwychwstał ! Chrystus Żyje ! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy jego światło wszędzie tam, gdzie panuje jeszcze ciemność, nadzieję tam gdzie czai się rozpacz i zwątpienie, miłość tam gdzie wciąż do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana. Za tę piękną uroczystość dziękujemy przede wszystkim dobremu Bogu za łaskę zbawienia jaką wysłużył nam Jezus Chrystus, za te piękne święta, które są zapowiedzią naszej radości w Królestwie Bożym, którego nikt nam nie zabierze, ani panująca pandemia. Raz jeszcze swoją wdzięczność i serdeczne Bóg zapłać kieruję do wszystkich, którzy trudzili się w przygotowaniu tych pięknych Paschalnych dni. Dziś drugi dzień świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy, że nasza radość i wszystkie przedświąteczne przygotowania miały swój sens przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszach św. zwłaszcza w Oktawie Wielkanocnej, która jest przedłużeniem radości Wielkanocnej, choć dla większości z nas ten udział ograniczy się w tym czasie do Mszy św. poprzez środki masowego przekazu, pamiętajmy jednak że na Mszach św. może uczestniczyć 25 osób. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej, wywieszony jest w gablotach i na parafialnej stronie internetowej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” Pusty grób stał się ogrodem nadziei dla wszystkich ludzi. Trzeba to ogłosić; redaktorzy Gościa o swoich doświadczeniach oazy; opowieść Marii Magdaleny; o naruszaniu w Polsce wolności sumienia i wyznania; a w dodatku dla pań przepis na pasztet jarski i wiele innych artykułów wartych przeczytania. W czwartek o 17:30 Adoracja. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 7:00 Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 18:00 Msza św. szkolna i dla młodzieży. Odwiedziny chorych będą w piątek od godz. 9:00 chorych proszę zgłosić w zakrystii. W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca N.M.P. z nabożeństwem zapraszam marianki. Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego Msza św. o 7:30 w j. niemieckim, a o 11:00 jest jeszcze wolna intencja. O godz. 15:00 w niedzielę Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Jezus Zmartwychwstał i żyje! My też zmartwychwstaniemy i żyć będziemy na wieki. Dzielmy się tą radosną nowiną i niech prawda ta pozwoli nam już teraz pięknie żyć.