Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedzieli zwykłej 2019r.

Dziś przypada XXII niedziela zwykła ostania wakacyjna dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa serdecznie zapraszam. Kończą się wakacje,dzieci i młodzież, rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Proszę rodziców o dołożenie wszelkich starań, by wasze dzieci i młodzież od samego początku regularnie uczestniczyły w katechizacji szkolnej i na Mszach św. niedzielnych, szkolnych i młodzieżowych. To my dorośli a zwłaszcza rodzice są odpowiedzialni za wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości na Słowo Boże z którymi dzieci i młodzież spotykają się na Mszach św. i na lekcjach religii. Rozpocznijmy ten nowy rok wychowania i kształcenia od pojednania z Bogiem w spowiedzi św. tym bardziej że w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek drugiego września, o godz. 8:00 Msza św. w intencji dzieci szkolnych, przedszkolnych, rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły . Po Mszy św. uroczysty apel w szkole W tym roku szkolnym kl. III szkoły podstawowej przygotowuje się do I Komunii św.; a kl. VIII i ponadpodstawowa do sakramentu bierzmowania. Porządek nabożeństw podany jest w gazetce parafialnej, wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. W Gościu niedzielnym dzisiaj m. in.: Dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry; ponadto o 95 letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła prze uroczystością M.B. Częstochowskiej; o Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie zagub dziecka w sieci; ile powinien ważyć tornister ucznia i co zrobić żeby był lżejszy? A w dodatku dla pań słodkie przysmaki na zimę i sok z czarnego bzu, a w Małym Gościu Niedzielnym super dodatek plastikowa linijka, cena Małego Gościa 5 zł. We wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża, w czwartek św. Matki Teresy z Kalkuty o 17:30w czwartek Adoracja. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca z nabożeństwami. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9:00 chorych proszę zgłosić w zakrystii. W piątek o godz. 18:00 Msza św. szkolna i dla młodzieży starszej. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone pierwszej klasie zeszyty, książki i przybory szkolne. W piątek o 11:00 Ślub rzymski Sebastian Sojka i Zuzanna Stajndor i w sobotę o 11:00 Ślub rzymski Paweł Kuś i Weronika Pańczyk. W przyszłą niedzielę Msza św. o 7:30 w j. niemieckim. Dożynki Parafialne będą w niedzielę 15 września o godz. 11:00. Serdeczne Bóg zapłać wam za każdą złożoną ofiarę i wszelkie prace przy kościele i plebanii.

Dostaliśmy dotację do wymiany ogrzewania w kościele z węglowego na elektryczne i instalacji fotowoltaicznej w wysokości 105. 900 zł możemy przystąpić do wyboru firmy i rozpocząć montaż.

Ktoś na cmentarzu przy kontenerach wywiózł pięć worków styropianu, czy to jest w porządku że ktoś swoje śmieci podrzuca na cmentarz zmarli nie remontują swoich domów tych śmieci z cmentarza nam nie zabiorą, kto je wyrzucił proszę je zabrać.

Dyrektor szkoły w Fosowskiem informuje, że w pierwszym tygodniu nauki parking szkolny będzie nieczynny, z powodu trwających prac remontowych. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, prosi się Rodziców o parkowanie wzdłuż ulicy Rzecznej.