Ogłoszenia Duszpasterskie II niedzieli zwykłej 2020r.

Dzisiaj II niedziela zwykła. Trwa tydzień modlitw o jedność Chrześcijan. W sobotę przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, które kończy tydzień modlitw o jedność Chrześcijan. Tej tak ważnej modlitwy nie możemy zamknąć w jednym tygodniu w roku, ale powinno to być stałą naszą troską. W przyszłą niedzielę 26 stycznia o godz. 14:00 w kościele w Kolonowskim odbędzie się Gminny Koncert Kolęd w imieniu ks. proboszcza i organizatorów serdecznie zapraszam. We wtorek przypada wsp. św. Agnieszki w piątek wsp. św. Franciszka Salezego bpa. W piątek o godz. 17:00 Msza św. szkolna i dla młodzieży starszej W przyszłą niedzielę przypada 67 Światowy dzień chorych na trąd i światowy dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. w j. Niemieckim. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej i wywieszony jest w gablotach. Zachęcam do przeczytania w gazetce parafialnej o tygodniu modlitw o jedność Chrześcijan w naszej diecezji opolskiej, a także o historii tej modlitwy i o św. Agnieszce dziewicy i męczennicy. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego, w którym polecam m. in.: Skąd się bierze pokój serca, oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu?; reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża; a dla pań przepis na doskonały domowy chleb; a w małym Gościu specjalny dodatek dla prawdziwych łamaczy głów z dziesiątkami łamigłówek, krzyżówek i zagadek i wiele innych artykułów wartych przeczytania. 22 stycznia tj. w środę na godz. 18:00 do salki Rodziny Kolpinga proszone są Panie z Caritasu Parafialnego. Tematem spotkania będą Sprawozdanie za rok 2019 i ustalenia Planu pracy na rok 2020. Dzisiejsza kolekta jest kolektą po kolędową, a w przyszłym tygodniu kolekta specjalna na remont sufitu kościoła i bieżące potrzeby.

Przypomnę zasady opłat na cmentarzu w nowym roku. Opłaty za pomniki pojedyncze 300 zł, podwójne 500 zł bez względu na cenę pomnika. Miejsce na cmentarzu na 20 lat 150 zł, opłaty uiszczać w Zakładzie Pogrzebowym u. p. Sottopietry.

Refleksje po kolędowe będą podane w przyszłą niedzielę.