Ogłoszenia Duszpasterskie XXV niedzieli zwykłej 2020r.

Dziś XXV niedziela zwykła a w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Msze św. o 7:30; o 10:00 Msza św. Komunijna i o 12:00. Życzymy dzieciom I Komunijnym, aby wytrwały w swej gorliwości i przyjaźni z Panem Jezusem przez całe życie./ Dzisiaj zapraszam was drogie dzieci wraz z waszymi rodzicami na godz. 15:00 na nabożeństwo na którym będą poświęcone medaliki, a także serdecznie was zapraszam na biały tydzień nazwany tak dlatego, bo przez najbliższy tydzień będziecie przychodzić na Msze św. w swoich pięknych strojach komunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w sobotę o 8:00. / Serdeczne Bóg zapłać za dar dzieci I Komunijnych tym razem jest to bardzo piękny nowy baldachim używany na procesjach którego są współfundatorami. Zawsze na procesjach będzie wam przypominał waszą I Komunię św. Bóg zapłać wam drodzy rodzice za wasz trud i pomoc w przygotowaniu waszych dzieci do I Komunii św.; a także przygotowania kościoła i obejścia na dzisiejszą uroczystość i piękną pomysłową dekorację Pierwszokomunijną. Wielkie Bóg zapłać pani katechetce Katarzynie Słowik za pomoc w przygotowaniu dzieci do dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać paniom za przystrojenie ołtarzy i wszystkim, którzy przygotowywali wystrój kościoła i jego obejście. Dziś na Górze św. Anny odbywają się Dożynki Diecezjalne. Dziś uroczystość odpustowa w Żędowicach suma odpustowa o godz. 10:30. Porządek nabożeństw mamy podany w gazetce parafialnej, w gablotach i na stronie internetowej. Zachęcam do przeczytania w Gościu niedzielnym m. in.: o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosą ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością; ponadto o siostrze która przez 14 lat pracowała w slumsach; rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej – czy jest to przejaw łaski czy iluzja?; refleksje katechety o religii w szkole; groźne skutki zdrowotne COVID – 19; a w dodatku dla pań o kolorowych wycinankach, jak dbać o oczy i przepis na powidła śliwkowe na kilka sposobów i wiele innych artykułów wartych przeczytania. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Mateusza Ap. i Ew. w środę wsp. św. o. Pio o 17:30 modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała za wstaw. św. o. Pio. W czwartek o 17:30, Adoracja na którą serdecznie zapraszam. W piątek o 18:00 Msza św. szkolna i dla młodzieży a po Mszy św. spotkanie z kl. I i II szkoły średniej które przystąpią 19 października do Bierzmowania. W przyszłą niedzielę o godz. 7:30 Msza św. w j. niemieckim. Dzisiaj kolekta specjalna na remont sufitu kościoła i bieżące potrzeby, a w przyszłą niedzielę na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Serdeczne Bóg zapłać parafianom i sponsorom za każdą złożoną ofiarę. Na stoliku pod chórem są wyłożone diecezjalne kalendarze w cenie 6 zł jest to ofiara na remont katedry opolskiej i kalendarze Misyjne w cenie 6 zł i jest to ofiara na Misje.

Zarząd Dzielnicy Fosowskie zaprasza mieszkańców Fosowskiego na zebranie celem podziału fundusz Dzielnicy na rok 2021 rok. Zebranie odbędzie się w świetlicy szkolnej w piątek 25 września na godz. 17:00.

Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.